ASFALT PLENTİ FİLTRE

80-320 TON/SAAT KAPASİTE

ASFALT PLENTİ FİLTRE

Asfalt plenti filtre, taş tozunu torbalar vasıtasıyla filtre ederek sıcak asfalt üretiminde kullanılmasını sağlayan ekipmanlardır. Çevreye zararlı tozların salınmaması açısından büyük önem taşımaktadır. AB hava kontrolü yönetmeliği şartlarını sağlayan performans sağlamaktadır.

 

MBA asfalt plenti filtresi, kuru tipte ve ters hava akışlı olarak üretilmektedir. Dryerde kurutma ve ısıtma işleminde ortaya çıkan agreganın içindeki filler tozu ve atık gazları filtrelemekte kullanılmaktadır.

 

Asfalt plenti filtre, aynı zamanda dryerde yanmanın sağlıklı bir şekilde oluşmasını sağlar. Sağlıklı bir yanma sağlıklı asfalt üretimi ve düşük yakıt sarfiyatı anlamına gelmektedir.

 

MBA asfalt plenti filtresinde vakum fanı sürücü ile kontrol edilmekte bu da hem elektrik sarfiyatınızı düşürmekte hem de brülör yanma performansını verimli hale getirmektedir.

 

MBA, asfalt plenti filtresinde metaaramid torba kumaşı kullanmaktadır. Metaaramid torba kumaşı 220*C sıcaklığa dayanabilmekte ve aşınma konusunda üst düzey performans sağlamaktadır. Bu da torba ömrünü uzatan önemli faktörler arasındadır.

 

Mba, asfalt plenti filtresi kaba filler tozunun ön seperatör yardımıyla filtrasyonunu sağlamaktadır. Ön seperatör filtre torbalarına giden havanın sıcaklığını düşürmekte ve filtre torbalarının yüksek sıcaklığa maruz kalmamasını sağlamaktadır. Ayrıca filtre verimini %30 artırarak yüksek performans sağlamaktadır.

Asfalt plenti filtresinde toplanan mineral filler tozu filtre altında bulunan bir bunkerde toplanır. Bunkerde toplanan mineral filler tozu helezonlar vasıtasıyla filler elevatörüne gönderilirler. Filler elevatöründen, filler kantarına transfer edilen mineral filler burada reçeteye göre tartılarak sıcak asfalt karışımında kullanılırlar. Mineral filler, karışımda bağlayıcı olarak kullanılmaktadır.

 

MBA, asfalt plenti filtresinde torbaların yassılaşması kafesler yoluyla engellenmektedir. Tel kafesler azot oksitin neden olduğu korozyonu engellemek amacıyla galvaniz kaplama olarak üretilirler. Torba ve kafesler kolaylıkla değiştirilecek şekilde montajlanır.

 

Asfalt plenti filtre gövdesine ani sıcaklık değişimleri ve bununla birlikte filler tozunun nemlenerek filtreyi çamurlaştırmaması için izolasyon yapılmaktadır. Yüksek yoğunluklu taş yünü ile yapılan izolasyon sıcaklık değişimlerini minimuma indirmektedir. İzolasyonun üzeri taş yününün iklim şartlalarından dolayı özelliğini kaybetmemesi için boyalı trapez sac ile kaplanmaktadır.

 

MBA asfalt plenti filtresi giriş ve çıkışında sıcaklık ölçümü yaparak filtrenin ani yüksek sıcaklıklara maruz kalmamasını, bacada nem oluşmamasını sağlar. Ayrıca vakum değerli anlık olarak okunarak filtrasyon verimliliği takip altında tutulmaktadır.

 

MBA, asfalt plenti filtresi gün sonunda sıcak asfalt üretiminiz bittiğinde belirli bir süre otomatik olarak filtre torbalarını temizleyerek, filler toplama bunkerini boşaltır. Bunun sayesinde bir sonraki çalışmanızda fillerin filtre içerisinde sertleşmesi ve torba ömrünüzün kısalması engellenmektedir.

 

Asfalt plenti konusunda imalat ve kalite kadar satış sonrası destek de önemlidir. Yıllarını asfalt plenti uzmanlığına vermiş teknik kadromuz sorununuzu en kısa sürede belirleyerek size sorunsuz satış sonrası teknik servis vermektedir.

 

MBA

Bizimle

iletişime

geçin !

+90 541 253 58 06

+90 546 726 06 06

sosyal medya