ASFALT PLENTİ DRYER (KURUTUCU)

80-320 TON/SAAT KAPASİTE

ASFALT PLENTİ DRYER (KURUTUCU)

Asfalt Plent Dryer (Kurutucu), asfalt plentinde agrega dozajlaması yapıldıktan sonra agregadaki nemi alarak agregayı belirli bir sıcaklığa kadar ısıtır.

MBA asfalt plenti dryer (Kurutucu) öne çıkan kalite farklılıklarıyla uzun ömürlü kullanım ve enerji verimliliği sağlamaktadır.

Isıya ve aşınmaya dayanıklı özel gövde malzemesi kullanılan dryer (kurutucu) uzun ömürlü kullanım sunmaktadır.

MBA asfalt plenti dryer (kurutucu), sahip olduğu özel olarak tasarlanmış iç kanatlarıyla maksimum ısı transfer yüzeyi ile yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Dryer iç gövdesine civatalı bağlantı özelliğine sahip olması bakım kolaylığı sağlar.

MBA asfalt plenti dryer (kurutucu), çelik dövme ringlere sahiptir ve kaynaksızdır. Müşterilerimize kalite sertifikaları ile birlikte teslim edilmektedir.

Dryerin (kurutucu) agregayla direkt temasını ve dolayısıyla brülörün verimli yanmasını sağlayan ön yanma odası mevcuttur.

 

Dört redüktör - motorlu, soft startera sahip tahrik sistemi dryer (kurutucu) agrega ile doluyken de kalkış sağlar.

 

Sahip olduğu yüksek kalitedeki brülör ile sorunsuz çalışma sağlar. Sıvı veya gaz yakıtlı çalışabilme seçeneği sunmaktadır. Agreganın çıkış sıcaklığına göre dryer (kurutucu) brülörü otomatik olarak alev boyunu ayarlamaktadır.

 

MBA asfalt plenti dryer (kurutucu), ısı kayıplarını minimuma düşürmek için taş yünü ile izole edilmekte ve paslanmaz sac ile kaplanmaktadır.

 

Ağır hizmet tipi yatakları, ısıl işlem görmüş galeleri ile yük altında yüksek performans gösterir.

 

İki türde asfalt plent dryeri (Kurutucu) bulunur. Bunlar paralel akımlı (drummix) ve karşıt akımlı (batchmix) kurutuculardır. Drummix dryerlerde (kurutucu) brülör kurutucunun agrega besleme bölümünde yer almaktadır. Çıkış noktasında bitüm püskürtme bölümü yer almakta ve sıcak asfalt karışımı dryer (kurutucunun içerisinde yer almaktadır.) Karşıt akımlı (batchmix) kurutucularda karışım yapılmaz.

 

 

MBA

Bizimle

iletişime

geçin !

+90 541 253 58 06

+90 546 726 06 06

sosyal medya