ASFALT PLENTİ YEDEK PARÇA

UYGUN FİYATLAR & KALİTELİ ÜRÜNLER

ASFALT PLENTİ YEDEK PARÇA

Asfalt plenti yedek parça, sıcak asfalt üretimi sırasında plentinizde oluşan veya oluşabilecek hasarlara karşı tedarik edilmektedir. Çalışan plent ekipmanları zamanla aşınmakta ve işlevini kaybetmektedir. Burada önemli olan nokta asfalt plenti yedek parçası aldığınız firmanın doğru parçayı, en kaliteli şekilde ve en doğru fiyata size sunabilmesidir.

 

MBA Asfalt Plenti konusunda 15 yıla yakın deneyime sahiptir. Asfalt plenti üretiminden, yedek parçaya kadar size en doğru ve en kaliteli hizmeti verme anlayışıyla çalışmaktadır.  

AGREGA BUNKERİ

Agrega bunkeri asfalt üretiminde agreganın beslendiği ünitedir. Bunker vibromotoru, ince taneli agreganın besleme konveyörüne akışını kolaylaştırmaktadır. Doğru güçte ve devirde seçilmemesi durumunda bunker gövdesinde deformasyonlara sebep olur. Izgaralar da zamanla agrega darbeleriyle ömrünü tamamlar. Asfalt plenti bunker imalatı, vibromotor ve ızgara tedariği yapmaktayız.

KONVEYÖR BANT

Dozaj konveyörü, toplama konveyörü ve kurutucu giriş konveyörü agrega akışından dolayı üretim sürecinin ilerleyen zamanlarında deformasyona uğramaktadır. Belirli aralıklarda bakım ve değişim yapmak gerekmektedir. Konveyör band, rulo ve redüktör değişimi yapmaktayız.

Kurutucu Ring – Tambur – Kanatlar & Brülör

Asfalt plenti kurutucusu, ayarsız olduğunda ring ve makaralar deformasyona uğramaktadır. İç kanatlar ise agrega ile yüzey temasına maruz kaldığından dolayı zamanla aşınmaktadır. Asfalt plenti brülöründe zamanla arızalar veya proje değişikliğinden dolayı yakıt değişimi gerekmektedir. Asfalt plenti kurutucunuzun uzun ömürlü ve yüksek performansta çalışabilmesi için yedek parça değişimlerini ve bakımlarını yapıyoruz.

Asfalt Plenti Filtre Torba – Tel Kafes - Fan

Asfalt plenti filtresi, zamanla vakum değerini kaybetmekte ve bu fazla yakıt sarfiyatı, çevre kirliliği gibi sonuçlara yol açmaktadır. Asfalt plentinde zamanla aşınan torba, kafes ve fanlarınızın değişimini yapmaktayız.

Metaaramid torbalarımız yüksek sıcaklık ve yüksek sertlikte agrega fillerine dayanıklı üretilmektedir. Tel kafesler, galvaniz daldırma yapılarak oksitlenmenin önüne geçilir. Filtre fanı, ısıya dayanıklı imal edilmekte ve uzun ömürlü performans sağlanmaktadır.

Agrega ve Filler Elevatör Kova – Zincir

Agrega ve Filler elevatörleri, malzemeyi dikey olarak kule katlarına taşıyan önemli ekipmanlardır. Sıcaklık ve agrega ile temasın getirmiş olduğu aşınmanın sonucunda kovalar incelmeye ve deformasyona uğramaya, zinciler ise sünmeye ve belirli bir süre sonra da kopmaya uğrarlar. Asfalt plentinde elevatör zincirlerinin kopması ile yüksek maliyetli revizyon masrafları ile karşılaşılmaktadır. MBA, yüksek dayanımlı ve uzun ömürlü kova, zincir imalatı yapmaktadır.

Asfalt Plenti Elek Teli – Elek Gergisi - Vibromotor

Asfalt plenti eleği, agrega temasının en yüksek olduğu ekipmanlardan biridir. Elek telleri periyodik olarak değiştirilmeli, aksi takdirde elekte agrega ayrıştırılması problemli olacak ve sıcak asfalt karışımınız reçeteden farklı üretilecektir. Aşınma ömrü uzun elek teli, döküm gergiler ve vibromotor ile sorunsuz çalışma imkanı bulacaksınız.

Asfalt Plenti Mikser Aşınma Plakaları – Kol ve Pabuç Dökümleri

Asfalt plenti mikseri en çok yedek parça değiştirilen ekipmanlardan biridir. Her markanın mikser aşınma plakaları,kol ve pabuç dökümlerini tedarik ediyoruz. Bütün dökümler bazalt malzeme esas alınarak, yüksek aşınma dayanıklılığı ve sıcaklık gözönünde bulundurularak yapılmaktadır.

MBA

Bizimle

iletişime

geçin !

+90 541 253 58 06

+90 546 726 06 06

sosyal medya